Memoriał Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Zawody składają się z dwóch etapów – eliminacji oraz finału. Zadania zarówno eliminacyjne, jak i finałowe to łamigłówki diagramowe typu: piramidy (wieżowce), lampki, wielokropki, łamigłówki architekta, kakuro, sudoku (klasyczne lub zmodyfikowane). Do zawodów można przygotować się, rozwiązując m.in. zadania z zeszytów i stron internetowych wydawnictwa Logi, które założyła Urszula Marciniak, zadania treningowe oraz zadania treningowe puzzlegames on-line.

W roku 2021 zapraszamy do rejestrowania zawodników na Dolnym Śląsku. Terminy i pozostałe informacje dostępne są na stronie http://www.matematyka.wroc.pl/konkursy/memorial-urszuli-marciniak-i. Wydział Matematyki i Informatyki wróci do organizacji zawodów za rok.

 
Kilka słów o Urszuli Marciniak i historii zawodów
 
Urszula Marciniak urodziła się w Warszawie w marcu 1977 roku, tam też ukończyła studia matematyczne. Od dzieciństwa uwielbiała wymyślać dla innych zagadki, łamigłówki, puzzle, rebusy i gry planszowe. Dwa lata po studiach założyła Wydawnictwo Logi wydające całą gamę łamigłówek logicznych w formie papierowej i elektronicznej. Swoją pasją chciała się dzielić ze wszystkimi. Urszula Marciniak była także zamiłowaną poetką, designerką, fotografką i podróżniczką.
 
Zawody po raz pierwszy zostały zorganizowane we Wrocławiu w 2017 roku – niespełna rok po śmierci Urszuli Marciniak. Od tej pory odbywają się co rok w miesiącu jej urodzin.

Wydarzenia

Przyszłe i archiwalne edycje
Select Category
Memoriał Urszuli Marciniak 2020
Wydział Matematyki i Informatyki UAM
maj30-2020Darmowy

Memoriał Urszuli Marciniak 2020

FINAŁ IV MEMORIAŁU URSZULI MARCINIAK ODBĘDZIE SIĘ ONLINE.
Memoriał Urszuli Marciniak
Wydział Matematyki i Informatyki UAM
mar24-2019Darmowy

Memoriał Urszuli Marciniak

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.