Memoriał Urszuli Marciniak

Memoriał Urszuli Marciniak to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Zawody składają się z dwóch etapów – eliminacji oraz finału. Zadania zarówno eliminacyjne, jak i finałowe to łamigłówki diagramowe typu: piramidy (wieżowce), lampki, wielokropki, łamigłówki architekta, kakuro, sudoku (klasyczne lub zmodyfikowane). Do zawodów można przygotować się, rozwiązując m.in. zadania z zeszytów i stron internetowych wydawnictwa Logi, które założyła Urszula Marciniak, zadania treningowe oraz zadania treningowe puzzlegames on-line.

 
Kilka słów o Urszuli Marciniak i historii zawodów
 
Urszula Marciniak urodziła się w Warszawie w marcu 1977 roku, tam też ukończyła studia matematyczne. Od dzieciństwa uwielbiała wymyślać dla innych zagadki, łamigłówki, puzzle, rebusy i gry planszowe. Dwa lata po studiach założyła Wydawnictwo Logi wydające całą gamę łamigłówek logicznych w formie papierowej i elektronicznej. Swoją pasją chciała się dzielić ze wszystkimi. Urszula Marciniak była także zamiłowaną poetką, designerką, fotografką i podróżniczką.
 
Zawody po raz pierwszy zostały zorganizowane we Wrocławiu w 2017 roku – niespełna rok po śmierci Urszuli Marciniak. Od tej pory odbywają się co rok w miesiącu jej urodzin.

Uwaga: W 2023 roku WMI nie bierze udziału w organizacji zawodów MUM.

Wydarzenia

Przyszłe i archiwalne edycje
Select Category
Memoriał Urszuli Marciniak 2024
Wydział Matematyki i...
mar23-2024

Memoriał Urszuli Marciniak 202...

Do końca grudnia można rejestrować uczestników w konkursie. ...
Memoriał Urszuli Marciniak 2022
Wydział Matematyki i...
mar26-2022

Memoriał Urszuli Marciniak 202...

Forma Finału Memoriału będzie uzależniona od rozwoju sytuacj...
Memoriał Urszuli Marciniak 2020
Wydział Matematyki i...
maj30-2020

Memoriał Urszuli Marciniak 202...

FINAŁ IV MEMORIAŁU URSZULI MARCINIAK ODBĘDZIE SIĘ ONLINE.
Memoriał Urszuli Marciniak
Wydział Matematyki i...
mar24-2019

Memoriał Urszuli Marciniak

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logiczny...