Memoriał Urszuli Marciniak 2020 – ODWOŁANY

To wydarzenie już się odbyło.

FINAŁ IV MEMORIAŁU URSZULI MARCINIAK ZOSTAŁ ODWOŁANY. WKRÓTCE PODAMY WIĘCEJ INFORMACJI.

Już 28 marca na naszym Wydziale odbędzie się IV Memoriał Urszuli Marciniak, czyli otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki, zadań logicznych, łamigłówek matematycznych i logicznych oraz podniesienie kultury matematycznej wśród Polaków.

Zawody składają się z dwóch etapów – eliminacyjnego, który odbywa się dla uczniów w szkole, a w przypadku uczestników dorosłych online oraz z Finału Memoriału, który odbędzie się między innymi na naszym Wydziale.

Do zawodów można się przygotować, rozwiązując m.in. zadania z zeszytów i stron internetowych wydawnictwa Logi, które założyła Urszula Marciniak, zadania treningowe oraz zadania treningowe puzzlegames on-line.

Zawodnicy startują indywidualnie w jednej z pięciu kategorii (Beniaminek, Młodzik, Junior i Senior), osoby z najlepszymi wynikami w eliminacjach w swoich kategoriach zostają zaproszone do udziału w Finale Memoriału podczas którego w trzech rundach zostaną wyłonieni uczestnicy Wielkiego Finału do którego zostanie zakwalifikowanych 10 najlepszych Uczestników z każdej z kategorii.

Zadania zarówno eliminacyjne, jak i finałowe to łamigłówki diagramowe typu: piramidy (wieżowce), lampki, wielokropki, łamigłówki architekta, kakuro, sudoku (klasyczne lub zmodyfikowane).

Harmonogram

• zgłoszenia do 25 II 2020 (za pomocą formularza dla szkół albo dla zawodników indywidualnych na marginesie)
  • wysyłanie zadań eliminacyjnych do szkół 27 II 2020
  • eliminacje szkolne 28 II 2020
  • przesyłanie wyników do 2 III 2020
  • ogłoszenie listy finalistów 6 III 2020
  • finał 28 III 2020, godz. 10:00
  • XXIV MP w Łamigłówkach 19 IV 2020 w Pałacu Domaniowskim k. Radomia

Przebieg Finału Memoriału Urszuli Marciniak

Finał odbędzie się na Wydziale Matematyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 28 marca 2020 roku.

9:45 – finaliści zajmują miejsca w wyznaczonych salach
10:00 – 10:45 – I runda finałowa
11:00 – 11:45 – II runda finałowa
12:00 – 12:45 – III runda finałowa

13:00 – 13:45 – wykład popularnonaukowy

Bezpośrednio po wykładzie nastąpi ogłoszenie nazwisk uczestników Wielkiego Finału.
14:00 – 14:45 – Wielki Finał
15:00 – ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród

Rejestracja została zakończona

Pytania związane z Memoriałem proszę kierować pod adres memorial@wmi.amu.edu.pl