First Lego League 2019

Konkursy

5 stycznia 2019 r. na naszym Wydziale odbył się etap regionalny konkursu First Lego League. Dziesięć drużyn zmierzyło się ze sobą w czterech „kosmicznych” konkurencjach. Wszystkie zespoły prezentowały się na bardzo wysokim poziomie i sędziowie mieli przed sobą trudne zadanie. Roboty wykonywały misje w kosmosie, a drużyny prezentowały efekty swojej prawie półrocznej pracy.
W kategorii „Robot Design” statuetkę zdobył zespół Matrobocik, w kategorii „Teamwork” – RoboFani, „Research Project” – Orzesze Team, „Robot Game” – Power Control i to właśnie ten zespół wygrał w klasyfikacji generalnej i przeszedł do dalszego etapu. Równolegle odbyła się wystawa FLL Junior, nagrodę „Na przeciw wszystkiemu” zdobył Junior LEGO Masters, „Niesamowite sposoby poruszania” – Robomaniacy na Księżycu, „Kompleksowość i dekoracje” – Kosmiczna Ekipa, „Wysiłek i nauka” – CosmoTeam. 
Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia. Na stronie http://www.first-lego-league.org.pl/ można znaleźć wszystkie szczegóły na temat konkursu, może to właśnie Twoja drużyna zmierzy się z misjami w przyszłym roku!

fll01

Zdjęcie 1 z 47