Matematyka w muzyce, muzyka w matematyce

Wykład z cyklu „Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce”

W dniu 13 grudnia 2018 roku, o godzinie 10.00, w Auli im. Lubrańskiego w Collegium Minus przy ulicy Wieniawskiego 1 w Poznaniu, odbędzie się kolejne wydarzenie naukowo-artystyczne z cyklu ,,Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce”. Referat „Losowość w muzyce” wygłosi prof. dr hab. Jarosław Grytczuk z Politechniki Warszawskiej i będzie on adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

Kolejne spotkanie z matematyką i muzyką poświęcone będzie szeroko rozumianej losowości, którą wykorzystuje wielu kompozytorów w swoich dziełach. Dzięki losowości wykonanie dzieła muzycznego zależy – w pewnym sensie – od rzutu monetą.

Wstęp na wykład jest bezpłatny, należy jednak zgłosić chęć uczestnictwa poprzez formularz rejestracji, który będzie dostępny od 22 listopada do 7 grudnia 2018 roku.

Wydarzenie „Losowość w muzyce” jest efektem współpracy Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Bezpośrednimi realizatorami wykładu są: prof. dr hab. Jarosław Grytczuk (PW), prof. AM dr hab. Monika Kędziora (AM), dr hab. Piotr Niewiedział (AM), dr Paweł Kroczek (AM), mgr Piotr Szulc (AM). Koordynatorem cyklu ,,Matematyka w muzyce i muzyka w matematyce” jest dr Maciej Grześkowiak (UAM).

Rejestracja na to wydarzenie już się zakończyła!

Masz pytania? Skontaktuj się z Organizatorem.

13 grudnia 2018 10:00
13 grudnia 2018 11:00