Przez sztukę do nauki

Wydarzenia

Od 4 do 5 lipca 2021 roku w Poznaniu odbędą się warsztaty „Przez sztukę do nauki”. Ich celem jest popularyzacja idei naukowych w sposób interdyscyplinarny, zwłaszcza koncepcji matematycznych przez muzykę i ruch. Warsztaty odbędą się na żywo.

Warsztaty rozpocznie koncert muzyki algorytmicznej 4 lipca o godz. 19:00, w Centrum Kultury Zamek, w wykonaniu Poznańskiej Orkiestry Laptopowej Lambdaensemble.
W poniedziałek 5 lipca miejscem warsztatów będzie Aula Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. Wykłady wygłoszą: prof. dr hab. Jarosław Grytczuk z Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. Jerzy Pogonowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Jan Świerkowski z Centrum Komunikacji i Kultury w Lizbonie. Na koniec odbędzie się wykład matematyczno-artystyczny „Geometria muzyki”, który poprowadzą: muzycy, matematycy i zespół rytmiczek.
Szczegóły można znaleźć na stronie warsztatów.Udział jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczenia sanitarne obowiązują zapisy. Formularz zapisów znajduje się na powyższej stronie.

Organizatorami są: Polskie Towarzystwo Matematyczne, Akademia Muzyczna im. Jana Ignacego Paderewskiego w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Studio Muzyki Elektroakustycznej w Poznaniu.

Wydarzenia matematyczno-muzyczne zostały dofinansowane z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Warsztaty wsparł ponadto Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Polskie Towarzystwo Matematyczne.