Podsumowanie konkursu „Matematyka bez Granic”

Konkursy

6 czerwca 2018 na naszym Wydziale już po raz kolejny odbyło się uroczyste podsumowanie XXIX edycji tego konkursu „Matematyka bez Granic”. Udział w nim biorą pierwsze klasy liceum oraz trzecie klasy gimnazjalne. Uczniowie liceów mają do rozwiązania 13 zadań, natomiast gimnazjaliści 10.  Uczniowie mają 90 minut na rozwiązanie zadań, co wiąże się z maksymalnym skupieniem i umiejętnością pracy w grupach. Konkurs nie jest tylko rywalizacją o pierwsze miejsce, ale także dobrą zabawą.

Organizatorem tego konkursu w Wielkopolsce jest Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym. Nagrody, które otrzymali uczniowie zwycięskich klas, sfinansowane zostały przez: Powiat Poznański, Kuratorium Oświaty, Gminę Tarnowo Podgórne oraz firmy: Centrum Techniki Macro, Komplet Polska, Schattdecor, Millano, Lorenz Bahlsen Snack-World, Hotel 500 oraz Ridex Dekoracja.

Mimo wielkiego stresu, które wiązało się z przeprowadzeniem tej uroczystości, wszystko zakończyło się pomyślnie. Prowadzący Roksana Walkowiak i Kamil Baranowski spisali się na medal, to dzięki nim podsumowanie przebiegło sprawnie i w miłej atmosferze. Nad całością czuwała Pani Anna Gorońska-koordynator konkursu w regionie Wielkopolska. Uroczystość zakończyła się wysłuchaniem interesującego wykładu pt. „Węzełki, kliny, hieroglify, czyli o sposobach zapisu liczb” wygłoszonym przez Panią dr Izabelę Bondecką-Krzykowską.

Gratulacje należą się uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom XXIX edycji konkursu „Matematyka bez Granic”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.