Podsumowanie konkursu Matematyka bez Granic 2023

Konkursy  Wydarzenia

Co roku na przełomie lutego i marca organizowany jest finał konkursu „Matematyka bez Granic”. Udział w nim biorą pierwsze klasy liceum oraz ósme klasy szkół podstawowych. Uczniowie liceów mają do rozwiązania 13 zadań, natomiast ósmoklasiści 10. Uczniowie mają 90 minut na rozwiązanie zadań, co wiąże się z maksymalnym skupieniem i umiejętnością pracy w grupach. Konkurs nie jest tylko rywalizacją o pierwsze miejsce, ale przede wszystkim dobrą zabawą.

30 maja 2023 na naszym wydziale już po raz kolejny odbyło się uroczyste podsumowanie XXXIV już edycji tego konkursu, którego Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Tarnowie Podgórnym jest organizatorem w Wielkopolsce. Nagrody, które otrzymali uczniowie zwycięskich klas, sfinansowane zostały przez: Powiat Poznański oraz firmy: Robo-Kop, Democo Poland, Schattdecor oraz Daffi.

Cieszy nas to, że konkurs „Matematyka bez Granic” spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. W tegorocznej edycji udział wzięło 1289 uczniów. Rekompensacją za poświęcony czas podczas oceniania zadań oraz organizacji finału jest ilość uśmiechniętych twarzy nagrodzonych uczniów.

Uroczystość zakończyła się wysłuchaniem interesującego wykładu pt. „Średnio, czyli jak?” wygłoszonym przez Pana prof. dr hab. Mieczysława Cichonia Prezesa Poznańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego, pracownika naszego wydziału.

Gratulacje należą się uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom XXXIX edycji konkursu „Matematyka bez Granic”.

Zwycięzcami tegorocznej edycji były następujące klasy:

Zajęte miejsce Kategoria Klasa Szkoła Opiekun
I Szkoła podstawowa 8b Szkoła Podstawowa  im. Charles de Gaulle’a, Poznań mgr Agnieszka Szmańda
II Szkoła podstawowa 8c Szkoła Podstawowa im. Charles de Gaulle’a, Poznań mgr Justyna Berbeć
III Szkoła podstawowa 8b Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka, Ceradz Kościelny mgr inż. Beata Skrzypińska
I Szkoła ponadpodstawowa IC VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Poznań mgr Artur Kubiak
II Szkoła ponadpodstawowa IB VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza, Poznań mgr Eliza Baranowska
III Szkoła ponadpodstawowa 1A I Liceum Ogólnokształcące im. Rodu Leszczyńskich, Leszno mgr Barbara Kochanek