Podsumowanie 6. edycji konkursu Matematyczny Kalendarz Adwentowy

Konkursy  Wydarzenia

W środę 30 stycznia 2024 r. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu miała miejsce uroczystość wręczenia nagród laureatom Matematycznego Kalendarza Adwentowego, ogólnopolskiego konkursu dla szkół średnich.

Najwięcej punktów w konkursie (19) uzyskał Julian Kuryłłowicz-Kaźmierczak, uczeń reprezentujący Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Świętej Rodziny w Poznaniu.

Zwycięzcą konkursu został Hubert Plewa, uczeń Technikum Komunikacji z Poznania, który rozwiązał poprawnie 18 z 21 zadań konkursowych.
Na drugim stopniu podium stanął Jędrzej Kolski, również uczeń Technikum Komunikacji z Poznania, który zdobył 16 punktów.
Trzecie miejsce zajęła Natalia Bartkowiak, uczennica VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która zdobyła 16 punktów.

Aby znaleźć się w gronie laureatów i wyróżnionych trzeba było rozwiązać przynajmniej 7 zadań. Wśród nagrodzonych było 10 dziewcząt i 22 chłopców.

Najliczniej reprezentowana szkoła w tym gronie to Technikum Komunikacji Zespołu Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego (8 osób), VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza (4 osoby) i II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie (3 osoby).

Wśród nagrodzonych byli też uczniowie z Kalisza i ze Śremu oraz przedstawiciele innych województw: gdańskiego (Gdańsk), łódzkiego (Kleszczów), kujawsko-pomorskiego (Bydgoszcz), małopolskiego (Myślenice), mazowieckiego (Radom, Warszawa) i śląskiego (Wodzisław Śląski).

Wszystkie informacje o konkursie, zadania oraz pełną listę laureatów można znaleźć na stronie: https://kalendarzadwentowy.muma.edu.pl/