Konkurs „Horyzonty Matematyki”

Konkursy

Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi  im. Jacka Kuronia  wspólnie z naszym Wydziałem zapraszają wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w szóstej edycji konkursu matematycznego „Horyzonty Matematyki”. Tegoroczna edycja odbędzie się 15 marca 2019 roku na terenie Kampusu UAM Morasko – Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Fizyki.

Celem konkursu jest poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami.
Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

Udział w konkursie jest bezpłatny i dobrowolny. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 10 uczniów.

Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły proszone są o zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie formularza  zgłoszeniowego znajdującego się na stronie http://www.sp67poznan.pl/horyzonty-matematyki/.

Zapisy trwają do 15 lutego 2019 roku, jednak w przypadku przekroczenia limitu miejsc organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zablokowania listy.