Po indeks z Pitagorasem #73

We wtorek 25 kwietnia br. w godz. 12:00-12:45 w auli A, w ramach cyklu „Po indeks z Pitagorasem”, odbędzie się wykład dr. Piotra Kasprzaka pt. Trygonometria – nie taki sinus straszny jak go malują.

Streszczenie: Trygonometria to dział matematyki poświęcony badaniu związków pomiędzy bokami i kątami trójkąta. Pierwotnie wykorzystywana była przez żeglarzy przy nawigacji, urzędników przy pomiarach gruntów, czy wreszcie uczonych i kapłanów do mierzenia czasu. Obecnie trygonometria używana jest m.in. do modelowania i opisywania zjawisk fizycznych. Celem wykładu będzie ukazanie, że matematyczny świat funkcji trygonometrycznych nie jest wcale tak odległy jakby się mogło wydawać i czai się na wyciągniecie… telefonu komórkowego.

W związku ze stacjonarną formą wydarzenia obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy. Rejestracja rozpocznie się w środę 12 kwietnia. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie na wykład kierowane jest do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wykład został już przedstawiony przez Prelegenta na Festiwalu Matematyki w 2022 r., dlatego – aby dać szansę wysłuchać go innym uczniom – prosimy nie zapisywać się na niego ponownie

Rejestracja na wydarzenie została zakończona.

IMG_20230425_120353-1

25 kwietnia 2023 12:00